OKS Mokrzyszów - strona nieoficjalna

Herb
  • SPONSORZY: Urząd Miasta Tarnobrzeg, Sklep Sportowy AP Sport, El-Wir s.c. Zakład Remontów Pomp i Silników Elektrycznych ul.Sienkiewicza 165, Zakłady Chemiczne Siarkopol

pon.

Sezon nabiera tempa... pora na DERBY !!!

• autor: OKS1948, 2012-08-14 11:16

Zapewne jeszcze wielu z Nas wspomnieniami pozostaje przy niedzielnym spotkaniu, którym to OKS Mokrzyszów rozpoczął batalie o IV-ligowe punkty. A już jutro przed Naszym zespołem kolejna ciężka przeprawa. Podopieczni Stanisława Gielarka udają się bowiem na ciężki teren do Nowej Dęby gdzie stoczą derbowy pojedynek z miejscową Stalą!

Derby jak to derby...rządzą się swoimi prawami. W takich spotkaniach nie ma faworytów, nie ważne jest dotychczasowe miejsce zajmowane w tabeli, nie istotne jest to ile meczy do tej pory wygrałeś, a ile przegrałeś, liczy się tu i teraz! Są to mecze, które elektryzują nie tylko samych piłkarzy, ale przede wszystkim kibiców, których jutro zapewne pojawi się niezwykle sporo.

Wróćmy jednak do Naszego jutrzejszego rywala. Zespół MKS-u Stali Nowa Dęba powstał w roku 1953. Najwyższy szczebel rozgrywek na jakim udało się mu grać to III liga w sezonie 81/82 i zajął w nim 7 lokatę. W roku 1979 zespół Stali dotarł także do 1/16 Pucharu Polski. Obecnie trenerem tego zespołu jest Daniel Młynarczyk, a "Stal" jak i "OKS" występują w IV lidze podkarpackiej. W przygotowaniach do tego sezonu piłkarze z Nowej Dęby rozegrali 6 spotkań sparingowych, w żadnym z nich nie schodząc z boiska pokonanym. Oto rezultaty tych meczy:

Sokół Kolbuszowa Dolna 3-4 MKS Stal Nowa Dęba, bramki dla Stali: Sudoł, Pogoda, Dudziak, Marek.

MKS Stal Nowa Dęba 2-1 Kolbuszowianka Kolbuszowa, bramki dla Stali: zaw. testowany, Marut

MKS Stal Nowa Dęba 3-3 Chemik Pustków, bramki dla Stali: Nowak (2), Serafin

MKS Stal Nowa Dęba 1-0 KS Siarka Tarnobrzeg, bramka dla Stali: Urbaniak

MKS Stal Nowa Dęba 4-1 Sokół Nisko, bramki dla Stali: Nowak, Serafin, Warzocha, Marut

MKS Stal Nowa Dęba 2-2 Czarni Połaniec, bramki dla Stali: Warzocha (2)

Jak nie trudno zauważyć, Stal niemal w każdym spotkaniu traciła co najmniej jedną bramkę co nie najlepiej może świadczyć o grze defensywnej tego zespołu. Jeżeli chodzi o siłę ofensywną, piłkarze z "Mexyku" przede wszystkim powinni się skupić na bramkostrzelnym, dobrze zbudowanym Piotrze Marucie, który w zeszłym sezonie strzelił dla Stali 11 bramek. Środek pola to przede wszystkim trudny do upilnowania Paweł Nowak i doświadczony Tomasz Warzocha. I chociaż wyniki w sparingach w wykonaniu MKS-u mogą sprawiać dobre wrażenie, o tyle inauguracja sezonu 2012/13 drużynie Stali kompletnie nie wyszła. 12 sierpnia do Nowej Dęby zawitał beniaminek prosto z Bieszczad, zespół Przełęczy Dukla. Wynik ustalony już w pierwszej połowie (przypominamy że Przełęcz pokonała Stal 2-1) może świadczyć, że "nie taki diabeł straszny". Jednak jak to się mówi w światku piłkarskim...mecz, meczowi nierówny.

Jeżeli chodzi o Naszą drużynę. O historycznej 1-ej kolejce w IV lidze, w której to OKS bezbramkowo zremisował na własnym boisku z faworyzowanym Rzemieślnikiem Pilzno, trzeba szybko zapomnieć. Przed nami druga kolejka i szansa na powiększenie dorobku punktowego, bo jak wszyscy dobrze wiedzą, każdy punkt dla zespołu z Mokrzyszowa w późniejszym efekcie może okazać się bezcenny. Pójść w ślady Przełęczy...chciało by się powiedzieć. Czy to się uda? Po długim okresie czasu do zespołu Stanisława Gielarka powraca Jacek Kościelny, który już wznowił treningi i być może jutro pomoże swoim kolegom z drużyny. Co ciekawe poprzednim klubem Jacka była właśnie Stal. Liczymy na to, że On jak i Paweł Krzemiński, który także w zeszłym sezonie reprezentował barwy klubu z Nowej Dęby, przekażą Naszemu trenerowi cenne wskazówki dotyczące jutrzejszego rywala. Nastroje w drużynie są bojowe. Jak widać po ostatnim meczu, wolą walki i zaangażowaniem można wiele zyskać  w tej lidze. Liczymy na to, że jutro Nasi zawodnicy podejdą tak samo skoncentrowani jak w niedziele i co najmniej osiągną takim sam rezultat, z którego myślę wszyscy z Mokrzyszowa byli by zadowoleni. A kto wie? Moze przytrafi się jakaś niespodzianka... i 3 pkt wrócą do Nas?

Środa, 15.08.2012 godz. 16.00 stadion w Nowej Dębie. SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY !!! Pomóżmy Naszym piłkarzom głośnym i gorącym dopingiem !!!

autor: ~kibic oksu 2012-08-15 15:14:45

avatar poszukuje informacji na temat poczatkow lzs-u mokrzyszowa moze jakies zdjecia z historia od poczatku zalozenia zespolu po przez tabele sklady ciekawostki1948 jesli cos macie to podajcie dzieki

autor: ~st 2012-08-15 17:51:59

avatar nowa gęba - meksykańczycy 3-3 gustafson strzelił w 90 min na 3-3 :) pozdro mexico

autor: ~prz 2012-08-15 18:23:25

avatar to jaki w końcu był wynik i kto strzelał dla Oksu?

autor: ~st 2012-08-15 18:32:44

avatar 3-3 info pewne.

autor: ~kakakask 2012-08-15 19:11:06

avatar Wojnar,paruch,gusciora

autor: ~anonim 2012-08-15 20:42:07

avatar Gusciora wyrownal juz w przedluzonym czasie w 92min

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Unia SkowierzynOKS Mokrzyszów
Unia Skowierzyn 0:1 OKS Mokrzyszów